TRANSFERY

Oficjalnie: Jakub Vojtus przechodzi do GKS-u Tychy


13 LUTY 2018, 16:12


JAKUB VOJTUS
GKS TYCHY
MIEDŹ LEGNICA
INTER MEDIOLAN
NICE 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYNowym napastnikiem GKS-u Tychy został Jakub Vojtus. 24-letni zawodnik na zasadzie wypożyczenia z Miedzi Legnica będzie występował w tyskim zespole do końca obecnego sezonu. 

Słowacki piłkarz jest wychowankiem FK Spisska Nova Ves, skąd trafił do MSK Zilina i w tej drużynie zadebiutował w słowackiej ekstraklasie. Jeden występ spowodował, że ma na swoim koncie mistrzostwo tego kraju. W przerwie zimowej sezonu 2009/10 zainteresowały się nim uznane europejskie kluby, a ostatecznie trafił do włoskiego giganta - Interu Mediolan.

Debiutu w pierwszym zespole Nerazzurrich nie zdołał jednak zaliczyć, a w ciągu dwuipółletniej przygody we Włoszech występował jeszcze w młodzieżowej drużynie Chievo Verona. Później reprezentował m.in. barwy chorwackiego NK Zagrzeb, słowackiego Spartaka Trnava, czy rumuńskiej Universitatei Cluj.

Przed rundą wiosenną minionych rozgrywek trafił do ligowego rywala tyszan, Miedzi Legnica. Dla klubu z Dolnego Śląska rozegrał łącznie 31 ligowych spotkań, w których zdobył 13 bramek. Jakub Vojtus będzie grał w zielono-czarno-czerwonej koszulce z numerem 17.

 Redakcja

Źródło:

gkstychy.info


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI