REPREZENTACJE

Adam Nawałka da szansę Bartoszowi Białkowskiemu?


12 LUTY 2018, 21:28


BARTOSZ BIAŁKOWSKI
ADAM NAWAŁKA
IPSWICH TOWN
REPREZENTACJA POLSKI
POLSKABartosz Białkowski, bramkarz Ipswich Town, jest bardzo blisko powołania do kadry reprezentacji Polski. W Championship doświadczony golkiper jest postrzegany jako jeden z najlepszych. Do Anglii poleciał selekcjoner reprezentacji Polski - Adam Nawałka.

Spotkanie pomiędzy Białkowskim, a Nawałką odbyło się w sobotę. Polski trener planuje powołać bramkarza z Ipswich Town. Rola 30-latka miałaby się ograniczać do ławki rezerwowych. Jak powszechnie wiadomo w naszej bramce dominują dwa nazwiska, a są nimi Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański. Dlatego właśnie szuka się dla nich zastępcy, w razie jakiejś kontuzji. Poprzednio powoływani byli Przemysław Tytoń lub Łukasz Skorupski, lecz obecnie żaden z nich nie może nie liczyć na regularne występy.

Białkowski grał już kiedyś w kadrze, lecz nie w seniorskiej, a w kadrach U-20 (5 meczów) i U-21 (1 spotkanie). Niegdyś był uważany za jeden z największych talentów polskiej piłki, lecz jego kariera była bardzo kręta, ale wydaje się, iż teraz ustabilizował on swoją sytuację. Jak się potoczy jego sprawa z debiutem w reprezentacji? Musimy zaczekać do następnych powołań Adama Nawałki.

W lecie był nawet łączony z Crystal Palace, lecz do transakcji nie doszło z powodu różnic pomiędzy klubami. W obecnym sezonie Ipswich Town zajmuje 12. lokatę. Polski bramkarz w aktualnej kampanii rozegrał 31 meczów, z czego 9 zakończył z czystym kontem. Bartosz Białkowski w oczach lokalnych kibiców jest uważany za najlepszego w lidze, a niektórzy nawet mówią, że spokojnie poradziłby sobie w Premier Leauge.Mateusz Pawlik

Źródło:

Przegląd Sportowy


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI