POLSKA

Oficjalnie: Przemysław Macierzyński wraca do Lechii Gdańsk


09 LUTY 2018, 15:14


PRZEMYSŁAW MACIERZYŃSKI
LECHIA GDAŃSK
BENFICA LIZBONA
POLSKA
TRANSFERYPrzemysław Macierzyński wraca do Lechii Gdańsk z wypożyczenia do Benfiki Lizbona. 18-letni napastnik podpisał z gdańskim klubem w pełni profesjonalny 3,5-letni kontrakt.

Macierzyński piłkarzem Lechii jest od rundy wiosennej sezonu 2014/2015. W gdańskim zespole występował w drużynach juniorskich, zadebiutował również w biało-zielonych barwach w Lotto Ekstraklasie, wchodząc na boisku w meczu przeciwko Jagiellonii Białystok w ostatnim spotkaniu rozgrywek 2014/2015.

Poprzedni sezon oraz rundę jesienną obecnych rozgrywek Macierzyński spędził na wypożyczeniu w Benfice Lizbona, gdzie grał w zespole juniorów. Macierzyński z pierwszym zespołem Lechii trenował już od stycznia i uczestniczył również w obozie przygotowawczym Biało-Zielonych w Turcji.

- Sporo nauczyłem się podczas gry w Benfice, to była dla mnie prawdziwa szkoła futbolu – mówi Przemysław Macierzyński. – Teraz wracam do Lechii, gdzie stawiam sobie ambitne cele. Jeden z nich, czyli debiut w Lotto Ekstraklasie już zrealizowałem, teraz chciałbym powalczyć o więcej minut na ligowych boiskach w pierwszym zespole. Będę ciężko pracował na swoją szansę i wierzę, że się ona pojawi – dodaje 18-latek, który w Lechii będzie występował z numerem 99.

 Redakcja

Źródło:

lechia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI