INNE

Neymar mógł kiedyś trafić do Lokomotiwu Moskwa


08 LUTY 2018, 19:20


NEYMAR
LOKOMOTIW MOSKWA
SANTOS
PSG
ROSJA
BRAZYLIA
FRANCJA
LIGUE 1Rosjanie mogą pluć sobie w brodę.

W 2008 roku, czyli dokładnie 10 lat temu, włodarze Lokomotiwu Moskwa przyglądali się poczynaniom Neymara na jednym z turniejów młodzieżowych i rozważali sprowadzenie Brazylijczyka. Jednakże ostatecznie Kolejarze nie zdecydowali się na ten transfer z powodu kwoty 10 milionów dolarów, jaką zażyczyli sobie za jego kartę zawodniczą działacze Santosu.

- Obserwowaliśmy go i chcieliśmy go kupić. Kosztowałby około 10 milionów dolarów, więc to wysoka cena za zawodnika pochodzącego z innego kontynentu. Trzeba uważać z takimi transakcjami. Wtedy był za młody, nie można było przewidzieć, jak się rozwinie. Wówczas nie wyróżniał się spośród swoich rówieśników - powiedział były prezes rosyjskiego klubu, Nikołaj Naumow.

Neymar teraz jest najdroższym piłkarzem świata, bowiem zeszłego lata za 222 miliony euro przeszedł z FC Barcelony do Paris Saint-Germain. 26-letni skrzydłowy w 26 spotkaniach obecnej kampanii zdobył 27 bramek i zaliczył 16 asyst. Portal "Transfermarkt.de" wycenia 83-krotnego reprezentanta Canarinhos na 180 milionów euro.Redakcja

Źródło:

Sport Express


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI