POLSKA

Oficjalnie: Z Crystal Palace do Zagłębia Lubin


02 LUTY 2018, 16:41


TOMASZ KRÓL
JAROSŁAW JACH
ZAGŁĘBIE LUBIN
CRYSTAL PALACE
LOTTO EKSTRAKLASATomasz Król dołączył do sztabu szkoleniowego odpowiedzialnego za rozwój bramkarzy w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Razem z pracującym już w Lubinie Izaakiem Stachowiczem będzie odpowiedzialny za pracę z zawodnikami na tej pozycji we wszystkich grupach młodzieżowych. Przed Stachowiczem i Królem postawiono również inny cel, którym jest stworzenie profesjonalnej Szkoły Bramkarskiej Zagłębia Lubin. 

29-latek karierę trenerską zaczynał w polonijnym London Eagles, skąd później trafi do AFC Wimbledon, gdzie był asystentem trenera bramkarzy w grupach U-9 do U-16. Podczas jednej z wielu konferencji, na której zdobywał cenną wiedzę, poznał opiekuna bramkarzy Crystal Palace, który zaproponował Tomaszowi współpracę w klubie z Londynu.

Przez prawie pięć lat pracował w tamtejszej akademii, gdzie odpowiadał m.in. za szkolenie bramkarzy w kategoriach U-7 do U-12. Prowadził także sesje indywidualne z najzdolniejszymi zawodnikami, pomagał w Goalkeeping Development Centre,  a także był nauczycielem szkolnym. Podczas wyjazdów pierwszego trenera bramkarzy Crystal Palace na zgrupowanie reprezentacji Anglii, prowadził treningi z golkiperami pierwszego zespołu. 

 Redakcja

Źródło:

akademiakghm.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI