POLSKA

Michał Pazdan, czyli polska pirania


27 STYCZNIA 2018, 16:37


MICHAŁ PAZDAN
LEGIA WARSZAWA
GIRONDIS BORDEAUX
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKAKontynuujemy serię poświęconą zawodnikom, którzy w każdym okienku transferowym według mediów zmieniają klub, ale tak naprawdę zawsze widzimy ich w tych samych barwach. Jako środkowy obrońca w naszym zestawieniu wylądował Michał Pazdan.

Nie od dziś wiadomo, że Michał Pazdan jest ostoją linii defensywy reprezentacji Polski. To on wraz z Kamilem Glikiem buduje mur, którego nie są w stanie przebić nawet Niemcy. Potrafi włożyć nogę tam, gdzie inni nawet nie śnią. Wielokrotnie ratował Łukasza Fabiańskiego przed opresją. Dziwić może tylko jeden fakt, mimo świetnych statystyk w Ekstraklasie czy też w kadrze, nadal pozostaje oddany Legii Warszawa.

Już w trakcie mistrzostw Europy w 2016 roku spekulowano, gdzie Michał Pazdan może odejść. Media donosiły o przeprowadzce do Mainz czy Besiktasu. Niestety nasz kadrowicz postanowił zostać w rodzimej lidze. W obecnej kampanii transferowej dosyć sporo mówiło się o kontakcie na linii Legia, a Girondis Bordeaux. Niestety cała nagonka, jak szybko się zaczęła, tak szybko się skończyła. O transferze ucichło, a Michał Pazdan trenuje nadal ze swoimi starymi kolegami. 

To nie tak, że nie ma już szans na przenosiny. Fala, która niosła go niestety nieco opadła. Niemcy wolą stawiać na młodych, perspektywicznych graczy, niż na 30-letniego zawodnika. I chociaż Pazdan wyróżnia się spośród piłkarzy grających w Ekstraklasie to nie zobaczymy go raczej w drużynie bijącej się o mistrzostwo kraju w jednej z najlepszych lig. Czas płynie nieubłagalnie, nikt nie będzie młodszy i tylko dobry występ na mistrzostwach świata może dać kolejny impuls do zmienienia drużyny. 

Michał Pazdan według mediów miał szansę na grę odpowiednio w lidze: hiszpanskiej, tureckiej, niemieckiej czy też greckiej, gdzie trenerem był Besnik Hasi. Ostatnimi czasy łączono go z Ligue 1.Patryk Adach

Źródło:

Nowinki transferowe


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI