NIEMCY

David Alaba, czyli nietykalny z Bayernu Monachium


26 STYCZNIA 2018, 20:09


DAVID ALABA
BAYERN MONACHIUM
REAL MADRYT
BUNDESLIGA
NIEMCYKontynuujemy serię poświęconą zawodnikom, którzy w każdym okienku transferowym według mediów zmieniają klub, ale tak naprawdę zawsze widzimy ich w tych samych barwach. Jako lewy obrońca w naszym zestawieniu wylądował David Alaba.

Jeśli zwizualizujesz sobię sylwetkę Austriaka, to co przychodzi Ci do głowy? Piłkarz kompletny? Idealne rzuty wolne? A może Real Madryt? Bingo! 

Dość często podczas trwających okienek transferowych David Alaba łączony był z Realem Madryt. Nic dziwnego, obrońca grą porównywany jest do Marcelo. Na plus z pewnością można zaliczyć wiek. Austriak jest młodszy od Brazylijczyka o 4 lata. Na minus, nękające kontuzje. To czynnik, który ostatnimi czasy uniemożliwia regularną grę zawodnikowi Bayernu.

David Alaba z pewnością należy do grona ulubionych piłkarzy Pepa Guardioli. Hiszpan często rzucał Alabę na środek obrony. Podczas długiej absencji Jeroma Boatenga to właśnie on stał się ostoją defensywy Bawarczyków. Postać uniwersalna, dająca w ataku tyle samo, co w obronie. Może grywać jako pomocnik defensywny. Wielokrotnie nawet wyrażał swoje zdanie na ten temat. 

Zawodnik Bayernu łączony był z Juventusem, ale Alex Sandro wyjaśnił sprawę, kto jest lewym obrońcą w zespole Starej Damy. Podczas odejścia Pepa Guardioli do Manchesteru City dochodziły głosy o rzekomym zainteresowaniu Austriakiem. Nic dziwnego, każdy woli stawiać na zaufanych ludzi w długofalowym projekcie. 

Wraz z Franckiem Riberym tworzą odlotowy duet, znają sie na pamięć. To ważne, szcególnie w takim zespole jak Bayern Monachium. Para grająca na lewej stronie boiska może służyć jako wzór do naśladowania. Młodzi koledzy powinni uczyć się, jak grać by większość sytuacji kończyła się groźnymi atakami na bramkę rywala. 

Na ten moment David Alaba wydaje się nie do ruszenia z Allianz Arena. Niestety lub stety w najbliższym okienku transferowym nie zobaczymy go na boiskach Serie A czy La Liga.Patryk Adach

Źródło:

Nowinki transferowe


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI