TRANSFERY

Oficjalnie: Matej Palcić w Wiśle Kraków


23 STYCZNIA 2018, 20:38


MATEJ PALCIĆ
WISŁA KRAKÓW
MARIBOR
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYDrugi zimowy transfer Wisły stał się faktem. Nowym zawodnikiem krakowskiego klubu został 24-letni Słoweniec Matej Palcić. Prawy obrońca podpisał półtoraroczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejne dwa lata.

Matej Palcić urodził się 21 czerwca 1993 roku w miejscowości Koper, a karierę piłkarską rozpoczynał w lokalnej drużynie FC Luka. W wieku 17 lat dołączył do FC Koper, w którym zadebiutował jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności.

Łącznie dla drużyny z rodzimego miasta Słoweniec rozegrał 110 spotkań, w których zdobył 12 goli i zanotował 8 asyst. W 2016 roku Palcić przeniósł się do ligowego potentata, NK Maribor i już w debiutanckim sezonie zdobył z nim mistrzostwo kraju. W 21 spotkaniach, w których prawy defensor pojawił się na murawie, Maribor przegrał tylko raz.

Nagrodą za bardzo dobre występy Palcicia było powołanie do kadry narodowej. Słoweniec tuż przed 24. urodzinami zadebiutował w seniorskiej reprezentacji w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 z Maltą. Dla wychowanka FC Luki nie było to jednak pierwsze reprezentowanie kraju - na wszystkich szczeblach juniorskich Palcić wystąpił bowiem 35-krotnie. 

W sezonie 2017/2018 nowy nabytek Białej Gwiazdy pomógł swej byłej drużynie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której to Maribor dwukrotnie urwał punkty Spartakowi Moskwa, a raz Sevilli. W barwach 14-krotnego mistrza Słowenii Matej Palcić występował głównie jako prawy obrońca, lecz 24-latek może być wystawiany także jako skrzydłowy.

 Redakcja

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI