TRANSFERY

Oficjalnie: Edgar Bernhardt dołączył do GKS-u Tychy


18 STYCZNIA 2018, 21:02


EDGAR BERNHARDT
GKS TYCHY
STAL MIELEC
NICE 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYPierwszoligowy przedstawił nowego piłkarza.

Pierwszym piłkarzem, który wzmocnił GKS Tychy przed rundą wiosenną Nice 1 Ligi, jest reprezentant Kirgistanu - Edgar Bernhardt. 31-letni pomocnik podpisał z tyskim zespołem kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2017/18 z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Bernhardt, który urodził się na terenie dzisiejszego Kirgistanu, posiada również obywatelstwo rosyjskie i niemieckie. Swoją piłkarska karierę rozpoczynał w niemieckim FC Preußen Espelkamp 1957, a później występował m.in. w VfL Osnabrück i holenderskim FC Emmen.

Zanim po raz pierwszy trafił do Polski, podpisując kontrakt z Cracovią, występował w fińskiej Ekstraklasie w barwach Vaasan Palloseura i FC Lahti. W krakowskim zespole spędził dwa sezony, w których był podstawowym graczem, rozgrywając łącznie 50 ligowych spotkań i strzelił 8 bramek. W rundzie wiosennej sezonu 2014/15 grał w pierwszoligowym Widzewie Łódź.

W kolejnych latach piłkarską przygodę kontynuował w Tajlandii i Omanie oraz ponownie w Niemczech. Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek trafił do ligowego rywala tyszan, Stali Mielec. Po zakończeniu rundy jesiennej pożegnał się z piątym zespołem pierwszoligowych rozgrywek.

 Redakcja

Źródło:

gkstychy.info


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI