TRANSFERY

Oficjalnie: Seweryn Gancarczyk zawodnikiem Rozwoju Katowice


16 STYCZNIA 2018, 14:55


SEWERYN GANCARCZYK
ROZWÓJ KATOWICE
GKS TYCHY
2 LIGA
POLSKA
TRANSFERYByły reprezentant Polski podpisał dziś obowiązujący do 30 czerwca 2018 kontrakt z Rozwojem Katowice.

W reprezentacji Polski rozegrał 7 meczów, z Lechem Poznań zdobył tytuł mistrza kraju, na Ukrainie – w barwach Arsenalu Kijów, Wołynia Łuck i Metalista Charków – zanotował 122 występy, w ekstraklasie (prócz Lecha, także Łódzki KS i Górnik Zabrze) wybiegał na boisko równe 100 razy, a ostatnie 2,5 roku spędził w GKS-ie Tychy, z którym awansował do Nice 1 Ligi, a następnie utrzymał się w niej. Teraz trafił do Rozwoju.

Seweryn Gancarczyk podpisał dziś obowiązujący do końca sezonu kontrakt z naszym klubem. 36-latkowi z końcem 2017 roku wygasła umowa w Tychach. Trener Ryszard Tarasiewicz opowiedział się za jego pozostaniem w drużynie, ale ostatecznie w miniony piątek w GKS-ie zapadła decyzja o rozstaniu z Gancarem. Jego licznik występów w tyskich barwach – od lipca 2015 – zatrzymał się na liczbie 41. Ostatniej jesieni zagrał w pierwszej lidze czterokrotnie.

Gancarczyk w Tychach zawsze był chwalony za podejście do obowiązków i dobry wpływ na szatnię. To uniwersalny zawodnik. Może występować na środku obrony, lewej stronie defensywy oraz pozycji defensywnego pomocnika. Warto zauważyć, że jednej z drużyn juniorskich Rozwoju gra jego syn, dlatego i tata był często widywany w okolicach katowickiego klubu.

 Redakcja

Źródło:

rozwoj.info.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI