TRANSFERY

Oficjalnie: Karol Dybowski wzmocnił Piast Gliwice


11 STYCZNIA 2018, 15:08


KAROL DYBOWSKI
PIAST GLIWICE
SIARKA TARNOBRZEG
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Karol Dybowski. 20-letni bramkarz podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 31 grudnia 2020 roku.

- To fantastyczne uczucie. Ciężko na to pracowałem i dążyłem, aby osiągnąć postawiony cel, jakim było trafienie do ekstraklasowego zespołu. Udało się i zostałem zakontraktowany przez Piasta Gliwice - powiedział Karol Dybowski po złożeniu podpisu pod trzyletnią umową.

- Temu transferowi towarzyszą same pozytywne emocje, mimo że dość długo się o nim mówiło. Cieszę się, że wszystko zostało pomyślnie zakończone i jestem już zawodnikiem Piasta - dodał nowy bramkarz Niebiesko-Czerwonych.

Dybowski urodził się 12 czerwca 1997 roku w Tarnowie. 20-latek swoje pierwsze kroki w profesjonalnej piłce stawiał w tamtejszej Unii. Po siedmiu latach zmienił barwy klubowe i przeszedł do Siarki Tarnobrzeg. Przez niespełna dwa sezony w barwach Siarkowców rozegrał łącznie 58 spotkań.

- Zdecydowaliśmy się podpisać umowę z młodym i utalentowanym zawodnikiem. Mamy ogromną nadzieję, że jego talent rozwinie się w naszym klubie - przyznał Jacek Bednarz, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Karol Dybowski jest trzecim piłkarzem, który trafił do Piasta w obecnym okienku transferowym. Wcześniej Niebiesko-Czerwonych wzmocnili Jakub Czerwiński oraz Frantisek Plach.

 Redakcja

Źródło:

piast-gliwice.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI