TRANSFERY

Oficjalnie: Dawid Błanik graczem Pogoni Szczecin


06 STYCZNIA 2018, 13:17


DAWID BŁANIK
POGOŃ SZCZECIN
GKS TYCHY
LOTTO EKSTRAKLASA
NICE 1 LIGA
POLSKADrugim zimowym wzmocnieniem Pogoni po Łukaszu Budziłku jest Dawid Błanik. Występujący ostatnio w I-ligowym GKS-ie Tychy zawodnik do ekipy Portowców trafia na zasadzie transferu definitywnego. 20-letni piłkarz, mogący grać jako boczny obrońca i pomocnik związał się ze szczecińskim klubem 3,5-letnim kontraktem.

Błanik przyszedł na świat 15 kwietnia 1997 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Mierzy 173 centymetry i waży 63 kilogramy. Początki jego juniorskiej przygody z piłką wiążą się z AKS-em Mikołów. W wieku 13 lat przeniósł się do czeskiego MFK Karvina i przez następne 3 sezony terminował u naszych południowych sąsiadów. Następnie wrócił do Polski i w 2014 roku podpisał kontrakt z GKS-em Tychy.

3 dni po 18. urodzinach zadebiutował w seniorskiej piłce. Był to też jego jedyny występ w sezonie 2014/15, zakończonym dla tyszan spadkiem z I ligi. W następnym pomógł drużynie w powrocie na zaplecze ekstraklasy. W ostatniej rundzie piłkarz był już wyróżniającym się zawodnikiem GKS-u, notując w 19 ligowych meczach 4 gole i miał 2 asysty.

Dotąd 20-latek wystąpił w 12 meczach II ligi (1 gol) oraz w 29 spotkaniach I ligi (4 gole). Ma też 3 występy w Pucharze Polski. Piłkarz rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej z nowym klubem od pierwszego treningu, który odbędzie się już dzisiaj.

 Redakcja

Źródło:

pogonszczecin.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI