POLSKA

Zmarł Stanisław Terlecki


28 GRUDNIA 2017, 12:00


STANISŁAW TERLECKI
ŁKS ŁÓDŹ
REPREZENTACJA POLSKINie żyje były reprezentant Polski.

W wieku 60 lat zmarł Stanisław Terlecki. O śmierci byłego kadrowicza poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. - Dostałem wiadomość o jego śmierci. Trudno w to uwierzyć - napisał popularny Zibi.

Stanisław Terlecki urodził się 13 listopada 1955 w Warszawie, karierę zaczynał w tamtejszym Polonezie. W 1973 przeszedł do drużyny zza miedzy, Gwardii. Po 2 latach opuścił Warszawę i przeniósł się do Łódzkiego Klubu Sportowego. W łódzkim zespole grał w I lidze do 1980. W następnym roku, niechciany w Polsce, wyjechał do USA, gdzie występował w zespołach Golden Bay Earthquakes oraz słynnym New York Cosmos. Już po trzydziestce wrócił do kraju i ŁKS-u.

W 1988 został zawodnikiem stołecznej Legii Warszawa, z którą zdobył dwa krajowe puchary. W 1990 ponownie wrócił do ŁKS-u, tym razem na 4 mecze. W następnym sezonie widniał w kadrze Polonii Warszawa, by zakończyć karierę w 1993. Następnie występował (amatorsko) w drużynie "ADA bis KP Bielany Warszawa", która w sezonie 2005/2006 grała w warszawskiej klasie A.

Uważany za osobę bezkompromisową zarówno na boisku jak i poza nim, co utrudniło mu karierę, a w latach osiemdziesiątych ostatecznie ją złamało. Nigdy nie zagrał w finałach MŚ. Przed rozgrywanymi w Argentynie "złapał" kontuzję, a dwa lata później został odsunięty od reprezentacji po słynnej aferze na Okęciu w której wstawił się za Józefem Młynarczykiem, który miał nie pojechać na zgrupowanie do Włoch, i do kadry już nie wrócił.

W sumie w reprezentacji w latach 1976–1980 rozegrał 29 spotkań i strzelił w nich 10 bramek, lecz 3 bramki w dwóch meczach nie zostały uznane ponieważ mecze nie były oficjalne. W 2006 napisał autobiografię "Pele, Boniek i Ja" opowiadającą o jego życiu i historiach z tego życia wziętych.

 Redakcja

Źródło:

Wikipedia, Twitter


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI