TRANSFERY

Oficjalnie: Pape Kouli Diop w Eibarze


24 GRUDNIA 2017, 16:30


PAPE KOULI DIOP
EIBAR
ESPANYOL
LA LIGA
PRIMERA DIVISION
HISZPANIA
TRANSFERYSenegalczyk zmienił otoczenie.

Hiszpański klub za pośrednictwem mediów społecznościowych i swojej strony internetowej poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Pape Kouli Diop na zasadzie wolnego transferu przenosi się z Espanyolu Barcelona do Eibaru.

21-krotny reprezentant Senegalu w tym sezonie grał w barwach popularnych Pericos, do których przeszedł w 2015 z Levante. W porównaniu jednak do poprzedniej kampanii, w tej wystapił w bardzo małej liczbie występów i nie jest postacią pierwszego planu.  31-latek jest defensywnym pomocnikiem, który Eibarowi może się bardzo przydać.

Podopieczni Jose Luisa Mendilibara zajmują bardzo wysokie 7. miejsce w La Liga i szukają wzmocnień, by utrzymać swą bardzo dobrą lokalę w tabeli. Dodatkowo Diop jest 20-krotnym reprezentantem Senegalu, z którym nasza reprezentacja będzie grała w grupie na rosyjskim Mundialu.

W tym sezonie 31-latek wystąpił tylko w 7 występach dla Espanyolu Barcelona (5 meczów ligowych i 2 spotkania w Pucharze Hiszpanii). Portal "Transfermarkt.de"wycenia tego pomocnika na 1,5 miliona euro.

 Kacper Bednarski

Źródło:

sdeibar.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI