MISTRZOSTWA ŚWIATA
MUNDIAL
ROSJA 2018

Polska będzie grać na mudnialu!

Ćwierćfinalista ostatnich mistrzostw Europy jedzie do Rosji, a awans Orły  zagwarantowały sobie wygraną z reprezentacją Czarnogóry wynikiem 4:2 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Polacy fantastycznie rozpoczęli mecz, bo już w 6. minucie zgranie Zielińskiego wykorzystał Mączyński, a po 16 minutach było już 2:0. Gospodarze schodzili na przerwę z niezwykle korzystnym wynikiem. W 2. połowie Czarnogórcy podkręcili tempo i w 78 minucie piękną bramkę z przewrotki strzelił Mugosa ( wszedł na boisko w 77. minucie).

Zrobiło się nerwowo w 83. minucie, kiedy niefrasobliwość polskiej obrony wykorzystał Tomasević. Polacy jednak pokazali charakter i już dwie minuty później błąd piłkarzy z Półwyspu Bałkańskiego wykorzystał Robert Lewandowski. Reprezentacja Polski przycisnęła w końcówce i w 87. minucie piłkę do własnej bramki po ładnej akcji Polaków wbił Stojković.

Piłkarze Adama Nawałki po 10 meczach zgromadzili 25 punktów i pewnie zajęli 1. miejsce w grupie E. O awans na mistrzostwa powalczy w barażach Dania.