REPREZENTACJE

Nigeria pierwszą reprezentacją z Afryki na Mundialu


08 PAŹDZIERNIKA 2017, 01:41


NIGERIA
ZAMBIA
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MUNDIAL
ROSJA 20187 października 2017 roku Nigeria podejmowała w Uyo reprezentację Zambii. W przypadku zwycięstwa Super Orły zagrają za rok w Rosji.

Dominacja Nigerii nie pozostawiała wątpliwości. Jedyne czego brakowało, to bramki w tym meczu. Ta padła tylko, że dla Zambii w 23. minucie za sprawą Augustine'a Mulengi, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego i gola nie uznał. Powtórki pokazały, że popełnił błąd i bramka zdobyta przez zambijskiego skrzydłowego była prawidłowa. Do przerwy nie oglądaliśmy jednak bramek.

Po przerwie duet trenerski Gernot Rohr i Salisu Yusuf zdecydowali się na zmianę w 66. minucie. Simon Moses został zastąpiony przez Alexa Iwobiego. Siedem minut później napastnik Arsenalu strzelił gola dla swojej reprezentacji wyprowadzając tym samym Super Orły na prowadzenie w tym meczu. Wynik nie uległ już  zmianie co oznaczało, że Nigeria stała się pierwszą reprezentacją z Afryki, która awansowała na  mundial.

Zespołami, które na pewno zagrają w Rosji obok gospodarzy turnieju są już: Brazylia, Iran, Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Meksyk, Belgia, Niemcy, Hiszpania, Anglia i wczoraj dołączyła do tego grona właśnie Nigeria.Dawid Janiak

Źródło:

fifa.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI