POLSKA

Oficjalnie: Romeo Jozak trenerem Legii Warszawa


16 WRZEŚNIA 2017, 13:55


LEGIA WARSZAWA
LOTTO EKSTRAKLASA
ROMEO JOZAKRomeo Jozak został trenerem mistrza Polski

Za pośrednictwem swojej strony internetowej i mediów społecznościowych Legia poinformowała o zatrudnieniu nowego trenera. Chorwat podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

W Warszawie już od samego początku sezonu wiedzeli, że będzie bardzo ciężko powtórzyć wynik z zeszłego roku. Sprzedaże kluczowych zawodników spowodowały konieczność kupna nowych, którzy nie do końca się sprawdzają. Szalę goryczy przelała jednak porażka w 4 rundzie eliminacji Ligi Europy z Shieriffem Tiraspol. Oznaczało to brak awansu do eupopejskich pucharów i brak zastrzyku gotówki.

Decyzja Dariusza Mioduskiego jest tym bardziej zaskakująca, że Jozak w swojej karierze trenerskiej nie prowadził żadnego profesjonalnego klubu piłkarskiego. Wraz z Jackiem Magierą zwolnieni zostali jego asystent czy bracia Żewłakowowie. Spekuluje się, że nowy trener Wojskowych  będzie zarabiał około 20 tysięcy euro miesięcznie.

W najbliższej 9. kolejce Ekstraklasy Legia zagra u siebie z Cracovią, w tabeli drużyna z Łazienkowskiej obecnie zajmuje 5. miejsce i traci 5 punktów do lidera naszej ligi, czyli Lecha Poznań.Kacper Bednarski

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI