REPREZENTACJE

RPA - Senegal do powtórki


07 WRZEŚNIA 2017, 01:53


RPA
SENEGAL
MUNDIALDnia 12 listopada RPA rozgrywała z Senegalem mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018, Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla południowoafrykańczyków. Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji.

Joseph Lamptey  arbiter pochodzący z Ghany zdaniem FIFA wypaczył wynik meczu.  Spotkanie zostanie rozegrane w listopadzie. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu postanowił podtrzymać dożywotnią dyskwalifikację Lampteya. Zakaz dotyczy meczów krajowych i międzynarodowych. 

W tamtym meczu sędzia popełnił błąd widząc zagranie ręką,  senegalskiego obrońcy Kalidou Koulibaly'ego , który jak można było zobaczyć nie zagrywał piłki w ten sposób jednak sędzia zinterpretował to inaczej i podyktował rzut karny dla RPA. RPA po tamtym meczu zajmowało drugie miejsce mając punkt więcej od Senegalu.

Po czterech kolejkach eliminacji afrykańskich liderem grupy D jest Burkina Faso mające 6 punktów i lepszy bilans bramkowy od Wysp Zielonego Przylądka mającego tyle samo punktów. Senegal ma pięć punktów i zamuje trzecie miejsce w grupie,  ostatnie miejsce zajmuje RPA,  które przed tą decyzją miało 4 punkty jednak po decyzji o anulowaniu meczu z Senegalem  przez FIFA ma 1 punkt. Senegal i RPA mają jeden mecz mniej rozegrany.  Mecz pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrany w listopadzie.  

W strefie afrykańskiej (CAF) na mundial z każdej z pięciu czterozespołowych grup awansują zwycięzcy z każdej z nich.Dawid Janiak

Źródło:

fifa.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI