TRANSFERY

Oficjalnie: Danny Drinkwater zawodnikiem Chelsea


01 WRZEŚNIA 2017, 23:08


DANNY DRINKWATER
CHELSEA
LEICESTER CITY
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERYAnglik dołączył do The Blues.

Chelsea za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o pozyskaniu Danny'ego Drinkwatera z Leicester City. Umowa, którą zawodnik będzie związany z nowym klubem ma obowiązywać do 2022 roku.

27 latek do mistrza Anglii trafił za kwotę 38 milionów euro, jednocześnie dołączając do byłego klubowego kolegi sprzed dwóch sezonów - N'Golo Kante, wraz z którym tworzył linię pomocy Leicester, bez której historyczne mistrzostwo Lisów nie byłoby możliwe. Wychowanek Manchesteru United przebył długą drogę, aby dostać się do jednego z najlepszych klubów na świecie. Swoje cztery pierwsze sezony w seniorskiej drużynie Czerwonych Diabłów spędził na wypożyczeniach, a następnie w 2012 roku został sprzedany do Leicester za niecały milion euro. Cztery lata gry na King Power Stadium dały Danny'emu mistrzostwo Anglii oraz możliwość zadebiutowania w elitarnej Lidze Mistrzów, dzięki której mógł zdobyć doświadczenie potrzebne do gry w tak wielkim klubie jak Chelsea.

Danny Drinkwater w 43 spotkaniach ostatniego sezonu zdobył jedną bramkę oraz zaliczył trzy asysty. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 9 milionów euro.Paweł Zieleniewski

Źródło:

chelseafc.om


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI