TRANSFERY

Oficjalnie: Andrij Jarmołenko piłkarzem Borussii Dortmund


28 SIERPNIA 2017, 23:33


ANDRIJ JARMOŁENKO
BORUSSIA DORTMUND
BUNDESLIGA
NIEMCY
TRANSFERYJarmołenko nowym piłkarzem drużyny z Zagłębia Ruhry.

Borussia Dortmund za pośrednictwem swojej strony internetowej i portalów społecznościowych poinformowała o pozyskaniu nowego zawodnika. Ukrainiec podpisał ze swoją nową drużyną 4 letni kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2021 roku.  BVB zapłaciła za byłego zawodnika Dynama Kijów 25 milionów euro. Zawodnik będzie występował z numerem 9.

27 letni zawodnik w ostatnich latach występował w Dynamie Kijów i wreszcie czołowy napastnik reprezentacji Ukrainy zdecydował się na transfer do europy, już dawno był łączony z klubami z europy, ale chciał pozostać w ojczyźnie.  Jarmołenko od 2007 roku związany był z klubem ze stolicy Ukrainy i zagrał w jego barwach w 228 występach i strzelił 99 goli, co czyni go można powiedzieć "legendą" klubu. Jest to już 5 wzmocnienie drużyny prowadzonej przez Petera Bosza, która poprzez kupno już 2 nominalnych napastników w tym okienku transferowym chce nawiązać poważną walkę z Bayernem Monachium.

Zawodnik urodzony w Leningradzie w zeszłym sezonie zagrał w 36 występach, strzelił 19 goli i zaliczył 10 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia Andrija na 18 milionów euro.Kacper Bednarski

Źródło:

bvb.de


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI