TRANSFERY

Oficjalnie: Sam Clucas zawodnikiem Swansea City


24 SIERPNIA 2017, 17:01


SAM CLUCAS
SWANSEA CITY
HULL CITY
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERYSam Clucas od nowego sezonu będzie reprezentował zespół Łabędzi.

Swansea City za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o kupnie nowego pomocnika. Za transfer nowego zawodnika włodarze z Liberty Stadium zapłacili około 16,3 milionów  euro. Anglik podpisał 4 letnią umowę obowiązującą do 2021 roku oraz będzie występował w drużynie z Premier League z numerem 17 na koszulce.

26 letni zawodnik w zeszłym sezonie reprezentował barwy Hull City , które spadło do Championship.  Przeszedł tam w 2015 roku z Chesterfield FC za 1,8 milionów euro. Ten lewy pomocnik jest 4 z kolei transferem ekipy Paula Clementa. Na kupno Sama Clucasa wykorzystano część środków ze sprzedaży swojego kluczowego zawodnika , Gylfiego Sigurðssona do Ewertonu za kwotę opiewającą na około 50 milionów euro. Dla Hull jest to duże osłabienie  , choć jeszcze niedawno trener popularnych Tygrysów  twierdził że nie planują wyprzedaży kolejnych zawodników. 

W zeszłym sezonie Anglik zaliczył 41 występów , gdzie strzelił 3 gole i zaliczył 1 asystę. Portal internetowy transfermarkt.de wycenia nowy nabytek Swansea na 2,5 miliona euro.

 Kacper Bednarski

Źródło:

swanseacity.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI