TRANSFERY

Oficjalnie: Nikola Kalinić piłkarzem Milanu


23 SIERPNIA 2017, 20:37


NIKOLA KALINIĆ
AC MILAN
FIORENTINA
SERIA A
WŁOCHY
TRANSFERYNikola Kalinić będzie od nowego sezonu występował w AC Milan.

AC Milan za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o wypożyczeniu nowego zawodnika z opcją pierwokupu.  Za ściągnięcie nowego napastnika Rossoneri będą musieli zapłacić około 20 milionów euro.  Chorwat związał się ze swoim nowym klubem 4-letnim kontraktem który będzie obowiązował do 2021 roku. Piłkarz ten będzie występował z numerem 7 na koszulce.

29-letni Nikola Kalinić w poprzednim sezonie reprezentował barwy Fiorentiny. Przeszedł tam w 2015 roku za około 5,5 miliona euro z Dnipro Dniepropietrowsk, z którym doszedł do finału Ligi Europy, gdzie musieli uznać wyższość hiszpańskiej Sevilli.  

Ten środkowy napastnik jest już 11 wzmocnieniem AC Milanu, który chce powrócić na właściwe tory i powalczyć o dużo lepszą lokatę niż tą jaką osiągnęli w zeszłym sezonie. Poprzednio Kalinić grał w Blackburn Rovers, na wypożyczeniach w HNK Sibenik i w Istra Pula, a swoją karierę zaczynał w Hajduku Split.

W poprzednim sezonie Chorwat zagrał w 42 spotkaniach strzelając 20 goli i zaliczając 4 asysty.  Serwis "Transfermakt.de" wycenia wychowanka Hajduku Split na 20 milionów euro.

 Kacper Bednarski

Źródło:

acmilan.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI