TRANSFERY

Oficjalnie: Neymar piłkarzem PSG!


03 SIERPNIA 2017, 21:51


NEYMAR
PSG
BARCELONA
LA LIGA
PRIMERA DIVISION
LIGUE 1
HISZPANIA
FRANCJA
TRANSFERYBrazylijczyk jest już oficjalnie piłkarzem PSG!

Paris Saint-Germain F.C. za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało o zakontraktowaniu Neymara Jr. Tym samym zakończyła się transferowa saga z udziałem 25-latka. Była gwiazda FC Barcelony podpisała z francuskim klubem umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

Kwota za którą Brazylijczyk dołączył do klubu z Parc des Princes  to 222 milionów euro. Tyle wynosiła bowiem klauzula, jaką posiadał Neymar w kontrakcie z Blaugraną. Ostateczna kwota jaką włodarze klubu z Paryża będą zmuszeni zapłacić w związku z transferem napastnika nie jest jeszcze do końca znana. Wielce prawdopodobne jest bowiem narzucenie na PSG przez UEFĘ kary związanej z naruszenie "financial fair play". Sam zawodnik ma zarabiać w nowym klubie ok 30 milionów euro netto rocznie plus bonusy za osiągnięcia zarówno drużynowe jak i indywidualne.

Neymar spędził w Dumie Katalonii 4 lata, podczas których wystąpił w 186 spotkaniach. Zdobył on dla Barcelony 105 bramek, a także zanotował 80 asyst. Łącznie udało mu się zdobyć z Blaugraną 10 trofeów, w tym 2 mistrzostwa ligi oraz raz wygrał Champions League.

 Szymon Sieradz

Źródło:

psg.fr


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI