TRANSFERY

Oficjalnie: Cristian Pasquato w Legii Warszawa!


20 LIPCA 2017, 11:04


CRISTIAN PASQUATO
LEGIA WARSZAWA
JUVENTUS
KRYLJA SOWIETOW SAMARA
POLSKA
WŁOCHY
ROSJA
TRANSFERYWłoch zasilił ekipę Wojskowych.

Legia Warszawa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Cristiana Pasquato z Juventusu. 28-letni cofnięty napastnik występujący również na pozycji ofensywnego pomocnika z nowym zespołem podpisał dwuletnią umowę z możliwością przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Były młodzieżowy reprezentant Włoch urodził się 20 lipca 1989 roku w Padwie, ale praktycznie całą piłkarską młodość spędził w Juventusie. Do największego włoskiego klubu trafił w 2003 roku, mając 14 lat. Turyńczycy mocno wierzyli w zawodników występujących w drużynie Primavery, a Pasquato uznawano za sztandarowy produkt akademii. 

Z racji prezentowanego stylu, niewielkiego wzrostu i bycia specjalistą od stałych fragmentów gry, przypięto mu łatkę "nowego Del Piero". To właśnie od niego nowy legionista uczył się na treningach wykonywania rzutów wolnych.

Empoli, Triestina, Modena, Lecce, Torino, Bologna, Padova, Livorno, Pescara, Krylja Sowietow Samara - to nazwy klubów, w których Cristian Pasquato grał na zasadzie wypożyczenia w latach 2008-2016. W większości z nich radził sobie całkiem nieźle.

Najnowszy nabytek Legii Warszawa będzie występował z numerem 8 na koszulce. Przypomnijmy, że ostatnio ósemkę na plecach nosił Vadis Odjidja-Ofoe, którego Włoch ma zostać następcą.

 Redakcja

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI