TRANSFERY

Oficjalnie: Kamil Biliński piłkarzem Wisły Płock


19 CZERWCA 2017, 10:51


KAMIL BILIŃSKI
WISŁA PŁOCK
ŚLĄSK WROCŁAW
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
ŻALGIRIS WILNO
LITWA
TRANSFERYKamil Biliński został pierwszym letnim wzmocnieniem Wisły Płock. 29-letni napastnik podpisał z Nafciarzami roczną umowę z możliwością przedłużenia jej o kolejny sezon.

Były młodzieżowy reprezentant Polski w przeszłości grał już w Wiśle. W latach 2010-2012 Kamil Biliński wystąpił w sumie w 51 meczach płockiego zespołu we wszystkich rozgrywkach i zdobył w nich 24 bramki. Zanim trafił do tego klubu grał w Śląsku Wrocław, Gawinie Królewska Wola, Zniczu Pruszków i Górniku Polkowice. 

Po sezonie 2011/2012, po którym odszedł z Wisły, bronił kolejno barw litewskiego Żalgirisu Wilno, rumuńskiego Dinama Bukareszt oraz ponownie Śląska Wrocław. Podczas gry dla tych trzech drużyn w 152 ligowych spotkaniach strzelił 65 goli. Dodatkowo sięgnął po trzy krajowe trofea - mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Litwy.

Tylko w poprzednich rozgrywkach wystąpił w 32 meczach Śląska, w których zdobył 11 bramek. Szczególnie dobrze prezentował się w końcówce sezonu 2016/2017, w której zanotował 6 trafień, dzięki czemu został najlepszym strzelcem grupy spadkowej.

 Redakcja

Źródło:

wisla-plock.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI