POLSKA

Oficjalnie: Marian Kelemen na dłużej w Jagiellonii Białystok


18 CZERWCA 2017, 23:38


MARIAN KELEMEN
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
ŚLĄSK WROCŁAW
ZEMPLINA MICHALOVCE37-letni słowacki golkiper podpisał nowy kontrakt z wicemistrzem Polski, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2018 roku.

Marian Kelemen, były bramkarz Numancii, Bursasporu oraz Śląska Wrocław, dołączył do Żółto-Czerwonych przed rokiem, kiedy to przeszedł na zasadzie wolnego transferu ze swojego macierzystego klubu - Zempliny Michalovce. W sezonie 2016/17 był bardzo pewnym punktem drużyny Michała Probierza.

- Jestem zadowolony, że mogę kontynuować swoją karierę w Jagiellonii. Ostatni rok był bardzo fajny. Pracować z takim zespołem, jaki tu się stworzył, to sama przyjemność. Dlatego cieszę się na myśl o dalszej współpracy z tymi zawodnikami i sztabem szkoleniowym - powiedział Słowak tuż po parafowaniu nowej umowy.

Doświadczony golkiper w ubiegłej kampanii rozegrał 36 meczów ligowych, w których puścił 39 goli, 13 razy zachowywał czyste konto, a także obronił jeden rzut karny.

W klasyfikacji meczów bez straconej bramki w jednym sezonie Marian Kelemen pobił klubowy rekord Grzegorza Sandomierskiego i ś.p. Mirosława Sowińskiego, którzy uzbierali po 12 takich spotkań.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

jagiellonia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI