TRANSFERY

Oficjalnie: Vernon De Marco w Lechu Poznań


16 CZERWCA 2017, 14:52


VERNON DE MARCO
LECH POZNAŃ
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
SLOVAN BRATYSŁAWA
TRANSFERY24-letni środkowy obrońca to trzeci piłkarz, który w piątek przechodzi testy medyczne przed transferem do zespołu Kolejorza.

Vernon De Marco pochodzi z Argentyny, ale ma hiszpański paszport. Gra na pozycji środkowego defensora, choć może również występować na lewej stronie obrony. Od czterech lat gra w lidze słowackiej.

Wpierw z MFK Zemplin Michalovce, a ostatnio w Slovanie Bratysława. W poprzednim sezonie zagrał w 24 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę.

- Wszystko dzieje się bardzo szybko. Jeszcze kilka dni temu byłem w Bratysławie ze swoim zespołem. Zadzwonił do mnie manadżer i powiedział, że sprawa transferu zmierza w dobrą stronę. Cieszę się, bo Lech to dobry klub, jeden z największych w Polsce. Dobrze tutaj być i już nie mogę się doczekać gry w tym zespole - przyznaje Vernon De Marco, który w ekipie Kolejorza zagra na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu.

Vernon był obserwowany przez skautów Lecha przez dwa lata. Jego atutami jest dobre wyprowadzenie piłki, a także skuteczna gra w pojedynkach jeden na jeden. Mimo tego, że nie jest wysokim zawodnikiem, bardzo dobrze radzi sobie w grze głową. Dysponuje dobrym timingiem oraz skocznością.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

lechpoznan.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI