WŁOCHY

Sylwetka Andre Silvy


12 CZERWCA 2017, 20:38


ANDRE SILVA
AC MILAN
FC PORTO
PORTUGALIA
WŁOCHY
SERIE A
CRISTIANO RONALDO
TRANSFERYPoznajcie bliżej najnowszy nabytek AC Milanu.

Andre Silva urodził 6 listopada 1995 roku w Baguim do Monte. Swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał w takich młodzieżowych portugalskich drużynach jak SC Salgueiros, Boavista, Padroense, by w 2011 roku trafić do juniorskiego zespołu FC Porto.

W 2013 roku perspektywistyczny napastnik awansował do drużyny rezerw popularnych Smoków, a od 2015 roku na stałe przeniósł się do pierwszego zespołu 30-krotnego mistrza kraju. Utalentowany snajper w 58 spotkaniach dla FC Porto zdobył 24 gole i zaliczył 11 asyst, z czego 21 bramek i 8 kluczowych podań w ostatniej kampanii.

Andre Silva pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie 8 występów w reprezentacji Portugalii, w których strzelił aż 7 goli. Debiut w kadrze narodowej zanotował 1 września 2016 roku w towarzyskim meczu przeciwko Gibraltarowi.

Warto dodać, że pod wielkim wrażeniem umiejętności mierzącego 185 centymetrów zawodnika jest Cristiano Ronaldo, który namaścił go na swojego następcę. - Kiedy skończę karierę, Portugalia wciąż będzie w dobrych rękach. Mamy wielkiego napastnika w osobie Andre Silvy - powiedział gwiazdor Realu Madryt.Ernest Chalimoniuk

Źródło:

własne


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI