WŁOCHY

Gianluigi Buffon wypowiedział się na temat Wojciecha Szczęsnego


12 CZERWCA 2017, 20:06


GIANLUIGI BUFFON
JUVENTUS
AS ROMA
ARSENAL
WOJCIECH SZCZĘSNY
WŁOCHY
SERIE A
TRANSFERYLegendarny Włoch zabrał głos w sprawie transferu Polaka.

Od kilku tygodni mówi się, że Wojciech Szczęsny podczas najbliższego letniego okienka transferowego przeniesie się do Juventusu. Transakcja jest praktycznie dopięta, a do uzgodnienia pozostało już tylko kilka szczegółów. Na ten temat wypowiedział się ostatnio pierwszy bramkarz Starej Damy, Gianluigi Buffon.

- Myślę, że posiadanie takich zmienników jak Gianluigi Donnarumma i Wojciech Szczęsny to coś bardzo dobrego. Zawsze uważałem się za racjonalnego człowieka i moim zdaniem Juventus powinien mieć kogoś takiego, kim w reprezentacji jest Gigio - powiedział 39-latek.

- W styczniu skończę 40 lat. Wiem, że czasu nie cofnę i muszę się starać, żeby utrzymać miejsce w bramce, mając za plecami kogoś takiego jak Szczęsny. Jeśli nie będę odpowiednio trenował, to mecze będę oglądał w domu - dodał.

Golkiper reprezentacji Polski w 39 spotkaniach ubiegłego sezonu puścił 41 bramek i 14 razy zachował czyste konto. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 17 milionów euro i właśnie taką kwotę ma za niego zapłacić mistrz Italii.Ernest Chalimoniuk

Źródło:

La Gazetta dello Sport


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI