TRANSFERY

Dawid Kownacki coraz bliżej Sampdorii!


11 CZERWCA 2017, 21:59


DAWID KOWNACKI
SAMPDORIA
LECH POZNAŃ
SERIE A
WŁOCHY
POLSKA
LOTTO EKSTRAKLASA
TRANSFERYKolejny Polak ma zasilić szeregi Blucerchiatich.

Włoskie media informują, że Dawid Kownacki podczas najbliższego letniego okienka transferowego trafi do Sampdorii. Napastnik Lecha Poznań byłby już trzecim reprezentantem Polski w ekipie Marco Giampaolo, bowiem aktualnie w jego drużynie gra Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński.

Odejście 20-letniego piłkarza z zespołu Kolejorza wydaje się niemal pewne. Niedwano spekulowało się o zainteresowaniu jego osobą ze strony Freiburga, ale niemiecki klub oferował za utalentowanego snajpera zaledwie 1,5 miliona euro.

Teraz prasa na Półwyspie Apenińskim nie ma wątpliwości - Kownaś zostanie nowym zawodnikiem Sampdorii, a siedmiokrotny mistrz kraju zainkasuje za jego kartę zawodniczą 3 miliony euro plus bonusy. Transfer zostanie oficjalnie potwierdzony w ciągu najbliższych dni.

Przypomnijmy, że zimą taką samą kwotę za młodzieżowego reprezentanta Polski dawała Fiorentina, ale ta propozycja została wówczas odrzucona. Dawid Kownacki w 33 spotkaniach ubiegłego sezonu strzelił dwanaście bramek i zaliczył trzy asysty. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 1,5 miliona euro.Ernest Chalimoniuk

Źródło:

Il Secolo XIX


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI