TRANSFERY

Oficjalnie: Dwa wzmocnienia Piasta Gliwice


10 CZERWCA 2017, 19:03


PIAST GLIWICE
ALEKSANDER JAGIEŁŁO
POLSKA
LOTTO EKSTRAKLASA
LEGIA WARSZAWA
TRANSFERYPiastunki potwierdziły dwa letnie transfery.

Piast Gliwice za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu dwóch nowych zawodników - Bartosza Waleńcika oraz Aleksandra Jagiełły.

Ten pierwszy związał się z nowym zespołem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2020 roku, a umowa tego drugiego będzie o rok krótsza. W obydwu przypadkach Gliwiczanie zapewnili sobie możliwość przedłużenia kontraktu o kolejne dwa lata. 

Bartosz Waleńcik urodził się 24 sierpnia 1996 roku w Łodzi. Mierzący 193 centymetry środkowy obrońca był uczniem tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W sezonie 2013/14 występował w ŁKS-ie Łódź, a po roku przeniósł się do Siarki Tarnobrzeg. Przez trzy lata w ekipie Siarkowców rozegrał łącznie 80 spotkań. Zdobył w nich dwie bramki.

Aleksander Jagiełło urodził się 2 lutego 1995 roku w Warszawie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w stolicy, grając w Legii. W sezonie 2012/13 był w szerokiej kadrze Wojskowych, która zdobyła mistrzostwo oraz Puchar Polski. Ostatnio występował w Zniczu Pruszków.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

piast-gliwice.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI