SANDECJA NOWY SĄCZ
LOTTO EKSTRAKLASA
IGOR ANGULO

Górnicy po roku absencji wracają do Ekstraklasy.

Górnik Zabrze wygrał 1:0 z Wisłą Puławy w spotkaniu w ramach ostatniej 34. kolejce Nice 1 Ligi i tym samym zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraklasy. Decydującego gola po pięknym strzale w 21 minucie meczu zdobył Igor Angulo.

Podopieczni Marcina Brosza wracają zatem do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po zaledwie roku przerwy. Trójkolorowi są jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów w historii - 14 razy sięgali po mistrzostwo kraju i 6 razy wygrywali Puchar Polski.

W 1968 roku Górnik Zabrze zagrał w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (wtedy Puchar Europy), a w 1970 roku był finalistą Pucharu Zdobywców Pucharów. Wcześniej informowaliśmy, że pierwszym beniaminkiem Lotto Ekstraklasy została Sandecja Nowy Sącz (czytaj więcej TUTAJ).