ANGLIA

Middlesbrough drugim spadkowiczem Premier League


08 MAJA 2017, 23:09


PREMIER LEAGUE
MIDDLESBROUGH
CHAMPIONSHIP
CHELSEAPoznaliśmy drugiego spadkowicza z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Stało się! Middlesbrough żegna się z Premier League i wraca na niższy pułap, z którego rok temu ten klub wywalczył bezpośredni awans zajmując drugie miejsce. Po poniedziałkowym przegranym 0:3 spotkaniu na Stamford Bridge ekipa Steve'a Agnewa musiała obejść się smakiem na myśl o pozostaniu na kolejny sezon w elicie.

W latach 1997-2009 potrafili nieprzerwanie występować w Premier League. Powrót po kilku sezonach nie został jednak okraszony utrzymaniem się w lidze. Warto wspomnieć, że to Aitor Karanka rozpoczynał ten sezon jako menadżer na Riverside Stadium. Dnia 16 marca 2017 roku doszło do jego zwolnienia z klubu.

Co kibice Boro zapamiętają z tej kampanii? Niezbyt wiele, bo tylko pięć zwycięstw ligowych w dotychczasowych trzydziestu sześciu kolejkach, w tym dublet z ekipą Czarnych Kotów. Drużyna Middlesbrough może dodatkowo pochwalić się dwoma remisami z Manchesterem CityKolejno 1:1 na wyjeździe oraz niedawne 2:2 na własnym boisku.

Sunderland 1:2 Middlesbrough
Middlesbrough 2:0 Bournemouth
Middlesbrough 1:0 Hull City
Middlesbrough 3:0 Swansea City
Middlesbrough 1:0 Sunderland

Jak widać, to zdecydowanie za mało, by pozostać na tym szczeblu rozgrywkowym. Nie pomogły w realizacji tego celu takie nazwiska jak Victor Valdes czy Alvaro Negredo. Mimo, że ich indywidualne statystyki są całkiem niezłe. Pierwszy z nich zanotował 8 czystych kont w tym sezonie Premier League, natomiast kolejny z tej dwójki dorobił się 9 trafień oraz 4 asyst i dołożył do tego gola w Pucharze Anglii.

Do tej pory jako drużyna zdobyli tylko 28 oczek, dokładając obok wspomnianych wcześniej 5 zwycięstw, aż 13 remisów i 10 porażek. Na pożegnanie z ligą czekają ich spotkania z Southampton i Liverpoolem.Przemysław Pączek

Źródło:

własne


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI