POLSKA

Legia Warszawa ukarana przez Komisję Ligi


05 MAJA 2017, 04:30


LEGIA WARSZAWA
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
POGOŃ SZCZECIN
LOTTO EKSTRAKLASALegia Warszawa została ukarana przez Komisję Ligi za zachowanie kibiców w meczu z Wisłą Kraków.

W związku z nieodpowiednim zachowaniem fanów mistrza Polski na warszawski klub nałożono grzywnę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców w dwóch najbliższych meczach Lotto Ekstraklasy. Wojskowi w wyjazdowych starciach podejmą Pogoń Szczecin (7 maja) i Jagiellonię Białystok (21 maja).

- Kara dla Legii jest wysoka, gdyż było to kolejne takie samo wykroczenie w krótkim okresie czasu - tłumaczy przewodniczący Komisji Ligi, Zbigniew Mrowiec. - Przerwa w meczu została spowodowana przez kibiców Legii także pod koniec rundy zasadniczej i w związku z analogicznym naruszeniem regulaminu dyscyplinarnego musieliśmy odpowiednio mocniej zareagować - dodał.

- Tym razem odpalenie dużej liczby środków pirotechnicznych spowodowało opóźnienie rozpoczęcia meczu o kilka minut, co jest traktowane tak samo jak przerwanie spotkania. Przerwa, czy opóźnienie rozpoczęcia meczu przez nadmierną pirotechnikę od dawna jest karane w ten sam sposób, tj. zakazami wyjazdowymi, a każde kolejne naruszenie musi być i będzie karane odpowiednio surowiej niż poprzedni - zakończył przewodniczący.Ernest Chalimoniuk

Źródło:

ekstraklasa.org


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI