TRANSFERY

Arsenal otrzyma ofertę za Mesuta Oezila!


02 MAJA 2017, 19:12


MESUT OEZIL
ARSENAL
FENERBAHCE
PREMIER LEAGUE
TRANSFERYKlub z Londynu nie potrafi sprostać oczekiwaniom finansowym reprezentanta Niemiec. Tę sytuację może wykorzystać Fenerbahce, które jest w stanie sprostać jego wymaganiom.

Mesut Özil  trafił na Emirates Stadium w 2013 roku. Arsenal zapłacił wówczas za Niemca 47 milionów euro. Przez całą swoją karierę w barwach Kanonierów rozegrał 155 spotkań, w których zdobył 31 goli oraz zaliczył 54 asysty.

Obecne zarobki ofensywnego pomocnika wynoszą 140 tysięcy funtów tygodniowo. Piłkarz ma ogromne wymagania i ocenia swoją grę na wypłatę w wysokości 300 tysięcy funtów. Zespół z Londynu może jednak zaoferować byłemu zawodnikowi Realu Madryt maksymalnie 250 tysięcy funtów tygodniowo.

Tą sytuację może wykorzystać Fenerbahce, które za 28-letniego zawodnika oferuje ponad 42 miliony funtów. Turecki klub jest również w stanie spełnić kryteria zarobkowe reprezentanta Niemiec. Drużyna ze Stambułu obecnie zajmuje trzecią pozycję w lidze ze stratą ośmiu punktów do liderującego Besiktasu oraz ze stratą czterech oczek do drugiego miejsca gwarantującego grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów. 

Portal "Transfermarkt.de" wycenia Mesuta Özila na 50 milionów euro.Kamil Bułaś

Źródło:

Metro


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI