INNE

Mateusz Klich błyszczy w Eredivisie


24 KWIETNIA 2017, 22:28


MATEUSZ KLICH
TWENTE ENSCHEDE
EREDIVISIEZawodnik Twente Enschede Mateusz Klich po raz drugi z rzędu został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki holenderskiej ekstraklasy.

Polak w tym sezonie rozegrał 28 spotkań, w których zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Jego zadaniem nie jest jednak strzelanie goli. Gra on bowiem w środku pola, gdzie odpowiada za budowanie każdej akcji. Spisuje się na tyle dobrze, że stał się filarem drużyny, która zajmuje siódme miejsce w tabeli Eredivisie. 

Portal "WhoScored.com" już kolejny raz umieścił go w najlepszej jedenastce kolejki. To sprawia, że Mateusz Klich jeszcze bardziej się nakręca i powoli puka do kadry Adama Nawałki. W Twente 26-latek występuje od sierpnia 2016 roku, ale z taką grą trudno będzie Holendrom utrzymać naszego rodaka w zespole.

Mateusz Klich w swojej karierze grał m.in. w Cracovii, PEC Zwolle, Kaiserslautern czy nawet w Wolfsburgu. Kontrakt ze swoją obecną drużyną ma ważny do 30 czerwca 2019 roku. W barwach pierwszej reprezentacji Polski wystąpił do tej pory dziesięć razy. 

 Wiktor Berdzik

Źródło:

Twitter


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI