WŁOCHY

Inter Mediolan kusi Diego Simeone


19 KWIETNIA 2017, 19:15


INTER MEDIOLAN
DIEGO SIMEONE
ATLETICO MADRYT
TRANSFERYDiego Simeone znalazł się na celowniku Interu Mediolan.

Jak donosi włoski dziennik sportowy "La Gazzetta dello Sport", działacze klubu z Mediolanu nie są zadowoleni z wyników osiąganych w obecnym sezonie. Szykują wielomilionową ofertę, aby sprowadzić na San Siro aktualnego trenera Atletico Madryt.

Chińscy właściciele są w stanie zaoferować Argentyńczykowi nawet 11 milionów euro za sezon oraz związać się z nim pięcioletnim kontraktem. Klub musiałby również zapłacić 50 milionów euro klauzuli, które widnieje w jego kontrakcie z Rojiblancos.

Szkoleniowiec, który w grał w barwach Nerazzurrich w latach 1997-99  wielokrotnie deklarował, że w przyszłości chciałby poprowadzić Inter Mediolan. Jednak prawdopodobieństwo takiego scenariusza w tym momencie jest bardzo niewielkie. Diego Simeone kilkukrotnie wspominał, że pozostanie w Atletico Madryt przynajmniej do końca przyszłego sezonu.

Aktualny menedżer mediolańczyków Stefano Pioli nie spełnił oczekiwań. Gdy przejmował zespół, planem minimum było zakwalifikowanie się do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Na razie jednak nie ma pewności, czy klub wystąpi choćby w Lidze Europy. Inter zajmuje siódme miejsce w Serie A, a w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Florentiną. Hubert Koniszewski

Źródło:

La Gazzetta dello Sport


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI