INNE

Arkadiusz Milik pożegna się z fanami Ajaxu Amsterdam


14 KWIETNIA 2017, 19:11


ARKADIUSZ MILIK
AJAX AMSTERDAM
SSC NAPOLIW najbliższą niedzielę Arkadiusz Milik ponownie zawita do Amsterdamu.

Polak ma być specjalnym gościem meczu swojej byłej drużyny, która w niedzielę będzie rozgrywać spotkanie z Heerenven w ramach 31. kolejki holenderskiej ekstraklasy. Piłkarz Napoli wróci Amsterdam ArenA, aby oficjalnie pożegnać się ze swoimi byłymi fanami.

Napastnik reprezentacji Polski trafił do Ajaxu Amsterdam w 2014 roku. Pierwszy rok spędził w klubie z Eredivisie na zasadzie wypożyczenia z Bayeru Leverkusen. Ówczesny szkoleniowiec Ajaxu Frank de Boer widział w nim potencjał i wykupiono Polaka za 2,8 miliona euro. W 76 spotkaniach w barwach zespołu z Amsterdamu Arkadiusz Milik zdobył 47 bramek.

Dla Arka Euro 2016 było bardzo udane, co zaowocowało ofertami z mocnych klubów. Milik zdecydował się na transfer do SSC Napoli, gdzie trafił za całkiem niezłe pieniądze – bo aż 32 miliony euro.  Kibice ze stolicy Holandii chcą godnie pożegnać polskiego snajpera, gdyż nadal darzą go wielką sympatią. 

Mecz z Heerenven rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:45. Nie będzie to stanowiło jednak przeszkody dla Napoli, ponieważ podopieczni Maurizio Sarriego rozgrywają swoje spotkanie ligowe w sobotę o 20:45. 

 Karol Kubicki

Źródło:

ajax.nl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI