
Oficjalnie: Dean Huijsen w Realu Madryt
Dean Huijsen został zaprezentowany jako nowy piłkarz ekipy Królewskich.
Real Madryt poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Deana Huijsena z AFC Bournemouth. Środkowy obrońca najpierw pomyślnie przeszedł testy medyczne, a następnie związał się z nowym pracodawcą pięcioletnim kontraktem, obowiązującym do 30 czerwca 2030 roku.
Dwukrotny reprezentant Hiszpanii, który będzie mógł zagrać na tegorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata, z powodzeniem występował w barwach zespołu Wisienek od lipca 2024 roku, kiedy trafił na Dean Court za niespełna 20 milionów euro z Juventusu. W swoim piłkarskim CV posiada również Romę oraz Malagę, w której stawiał pierwsze piłkarskie kroki.
Dean Huijsen w 35 spotkaniach kończącego się sezonu strzelił 3 gole i zanotował 1 asystę. Portal "Transfermarkt" wycenia 20-letniego stopera na 42 miliony euro. Warto dodać, że Real Madryt zapłacił za niego prawie 60 milionów euro, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła klauzula odstępnego perspektywicznego defensora.
👋🤩🤝#WelcomeHuijsen pic.twitter.com/pvCqszkYXO
— Real Madrid C.F. (@realmadrid) May 17, 2025
KOMENTARZE