TRANSFERY

Oficjalnie: Filip Dagerstal przeszedł do Lecha Poznań


26 LIPCA 2022, 15:52


FILIP DAGERSTAL
LECH POZNAŃ
IFK NORRKOPING
PKO BP EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERY25-latek pomyślnie przeszedł testy medyczne i dołączył do Kolejorza.

To czwarte letnie wzmocnienie Lecha Poznań - mistrz Polski za pośrednictwem swojej strony internetowej i mediów społecznościowych oficjalnie potwierdził sprowadzenie Filipa Dagerståla. Środkowy obrońca przechodzi do wielkopolskiej drużyny na zasadzie rocznego wypożyczenia z FK Khimki (przepisy FIFA umożliwiają zawieszenie kontraktów zagranicznych zawodników związanych z rosyjskimi i ukraińskimi klubami ze względu na agresję zbrojną Rosji na Ukrainę).

Mierzący 189 centymetrów wzrostu szwedzki stoper, który z Kolejorzem związał się do 30 czerwca 2023 roku, ostatnio występował na takiej samej zasadzie w macierzystym zespole - IFK Norrköping - którego jest wychowankiem. Dwukrotny reprezentant kraju w poprzednim sezonie rozegrał 28 meczów. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez "Transfermarkt.de" na 2 miliony euro.

- Wiem, że Lech jest wielkim i wspaniałym klubem. Rozmawiałem chwilę z Jesperem (Karlströmem - przyp. red.) i opowiedział mi same dobre rzeczy. Widziałem także trochę zdjęć i nagrań wideo z fanami oraz atmosferą na stadionie i od razu można było wyczuć, że to naprawdę świetny klub. Wspaniale jest tu być. Na pewno jest łatwiej, kiedy możesz porozmawiać z kimś w klubie w swoim własnym języku. Ale uważam, że bardzo ważnym jest, by nie zamknąć się wyłącznie w tym gronie, tylko poznać się ze wszystkimi. Ale słyszałem już, że atmosfera w drużynie jest bardzo dobra i wszyscy lubią spędzać razem ze sobą czas - mówi Filip Dagerstål.

- Po wygraniu tytułu mistrzowskiego w zeszłym sezonie uważam, że takie same ambicje trzeba mieć również na obecne rozgrywki. W rozgrywkach europejskich trzeba zrobić także wszystko, by zagrać w fazie grupowej Ligi Konferencji - dodaje dwudziestopięcioletni Szwed.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: lechpoznan.pl | Fot. Lech Poznań


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI