TRANSFERY

Oficjalnie: Legia Warszawa wykupuje Maika Nawrockiego


31 MAJA 2022, 15:14


MAIK NAWROCKI
LEGIA WARSZAWA
WARTA POZNAŃ
WERDER BREMA
POLSKA
TRANSFERYMaik Nawrocki, który występował w Legii Warszawa na zasadzie wypożyczenia, został wykupiony za 1,5 miliona euro przez stołeczny klub. Kontrakt młodzieżowego reprezentanta Polski obowiązuje do końca kampanii 2024/2025.

Obrońca zagrał w 29 meczach, w których zanotował bramkę i trzy asysty. Bardzo szybko wprowadził się do zespołu i był jego ważną częścią na drodze do fazy grupowej Ligi Europy. Nawrocki może występować na środku obrony w ustawieniu z czterema defensorami lub w trójce środkowych obrońców.

- Wykupienie Maika Nawrockiego to dobry ruch w kontekście piłkarskim i inwestycyjnym. Maik jest jakościowym zawodnikiem z charakterem, który mimo młodego wieku gra w dojrzały sposób, dobrze się ustawia i podejmuje właściwe decyzje. Wciąż dostrzegamy u niego elementy, które razem będziemy rozwijać - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

21-latek jest wychowankiem Werderu Brema. Przed przyjściem do Legii - w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 - występował w Warcie Poznań. Niewykluczone, że warszawska ekipa skorzystała z klauzuli wykupu stopera tylko po to, aby sprzedać go trochę drożej jeszcze w tym okienku, bowiem pojawiają się już takie spekulacje.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: legia.com | Fot. Legia Warszawa


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI