TRANSFERY

Oficjalnie: Paweł Olkowski powrócił do Górnika Zabrze


27 MAJA 2022, 17:46


PAWEŁ OLKOWSKI
GÓRNIK ZABRZE
GAZIANTEP FK
FC KOELN
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYTrzynastokrotny reprezentant Polski wraca do klubu, z którego wypłynął na szerokie wody. 32-letni Paweł Olkowski podpisał z Górnikiem kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia.

Paweł Olkowski urodził się 13 lutego 1990 roku w Ozimku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnych stronach w klubie Małapanew Ozimek. Stamtąd w sezonie 2006/2007 trafił do Gwarka Zabrza, gdzie w kolejnych latach szlifowano jego spory talent. Jego pierwszym dorosłym zespołem był GKS Katowice. Na pierwszoligowych boiskach zaliczył świetny sezon, co latem 2011 roku zaowocowało przejściem do Górnika Zabrze. Przy Roosevelta spędził trzy bardzo udane kampanie. Zagrał łącznie w 94 meczach, zdobył 3 gole i zaliczył 13 asyst. W reprezentacji Polski rozegrał 13 spotkań, debiutując w niej jeszcze jako piłkarz Górnika, 15 listopada 2013 roku, w meczu towarzyskim ze Słowacją.

Na początku lipca 2014 roku trafił do FC Köln. W niemieckim klubie rozegrał łącznie 77 spotkań, z czego 65 w Bundeslidze. Jego kolejną drużyną był angielski Bolton Wanderers, dla którego rozegrał niemal 40 meczów. Ostatnie trzy sezony spędził w tureckim Gaziantep FK, rozgrywając łącznie 50 spotkań. Łącznie poza granicami kraju spędził osiem lat. Dziś wraca do ojczyzny i do domu, jak sam mówi doświadczony zawodnik o Górniku Zabrze.

Przed podpisaniem umowy Olkowski przeszedł testy medyczne, poddawany był między innymi sprawdzianom mocy oraz siły. Oceniano również prawidłowość pracy stawów i zachowanie organizmu podczas obciążeń. Dodatkowo nowy piłkarz Górnika przeszedł badania kardiologiczne. Po pomyślnym zdaniu testów parafowano kontrakt.

Paweł trafia do Zabrza za darmo po wygaśnięciu jego umowy z Gaziantep FK.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: gornikzabrze.pl | Fot. Górnik Zabrze


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI