TRANSFERY

Oficjalnie: Górnik Zabrze zaprezentował Szymona Włodarczyka


25 MAJA 2022, 20:51


SZYMON WŁODARCZYK
GÓRNIK ZABRZE
LEGIA WARSZAWA
PKO BP EKSTRAKLASA
TRANSFERYNowym napastnikiem 14-krotnych Mistrzów Polski został Szymon Włodarczyk. 19-letni piłkarz podpisał z Górnikiem umowę, która obowiązywała będzie do końca czerwca 2025 roku.

Szymon urodził się 5 stycznia 2003 roku w Wałbrzychu. Pochodzi z usportowionej rodziny. Jego ojciec, Piotr, ma na swoim koncie wiele sezonów na najwyższym szczeblu ligowym i mistrzostwo Polski w barwach Legii, a także cztery występy w reprezentacji Polski (zdobył w nich dwa gole). Z kolei ciocią Szymona jest słynna lekkkoatletka Urszula Włodarczyk, w latach dziewięćdziesiątych czołowa wieloboistka świata, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Świata.

Szymon od dzieciństwa poszedł w ich ślady. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał jeszcze w Grecji w Arisie oraz OFI, gdzie grał jego ojciec. Po powrocie do kraju terminował między innymi w Bałtyku Gdynia oraz SEMP-ie Ursynów. Od 2016 roku był piłkarzem Legii Warszawa, gdzie poprzez drużynę juniorów oraz rezerwy został w końcu piłkarzem pierwszej drużyny. Zadebiutował 15 lipca 2020 roku.

W zakończonym sezonie zagrał w 12 oficjalnych meczach (7 razy w PKO BP Ekstraklasie, 3 razy w Fortuna Pucharze Polski oraz 2 razy w Lidze Europy). Zdobył jedną bramkę w meczu Pucharu Polski z Motorem Lublin. Bardzo dobre liczby notował w trzecioligowych rezerwach Legii. W 17 starciach strzelił 10 goli i dołożył 5 asyst. Szymon Włodarczyk to również etatowy reprezentant kadr młodzieżowych, począwszy od U-15 do U-19. Najwięcej bramek zdobył w reprezentacji do lat 17 (12 goli w 9 spotkaniach).

Młody napastnik przeszedł do Górnika Zabrze za darmo po wygaśnięciu jego kontraktu z Legią Warszawa. Wojskowi mogą jednak liczyć na ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: gornikzabrze.pl | Fot. Górnik Zabrze


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI