TRANSFERY

Oficjalnie: Arka Gdynia wykupi Olafa Kobackiego


08 MAJA 2022, 15:57


OLAF KOBACKI
ARKA GDYNIA
ATALANTA BC
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
WŁOCHY
TRANSFERYPrzebywający w tej kampanii w walczącej o powrót do elity Arce Gdynia na zasadzie wypożyczenia z Atalanty Bergamo Olaf Kobacki zostanie definitywnie wykupiony przez Żółto-Niebieskich z włoskiego klubu.

Jednocześnie kontrakt zawodnika z Arką Gdynia będzie obowiązywał do czerwca 2025 roku. Tak więc już nie wypożyczenie, a transfer definitywny - pomorski zespół skorzysta z opcji wykupu Olafa Kobackiego. Transakcja formalnie wejdzie w życie pierwszego lipca 2022 roku, a kwota operacji wyniesie około 215 tysięcy euro.

- Jeszcze na początku sezonu, po rozpoczęciu negocjacji z Atalantą, bardzo nam zależało na zagwarantowaniu sobie opcji wykupu Olafa. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że wszystkie kwestie zostały ustalone już w sierpniu, a dzisiaj możemy z nich korzystać. Cieszymy się, że Olaf będzie dalej grał dla Arki. W tym sezonie udowodnił, że jest zawodnikiem, który chce się rozwijać i w którego warto inwestować - mówi prezes Arki Gdynia, Michał Kołakowski.

Oznacza to, że 20-latek formalnie zostanie piłkarzem Arki Gdynia. Pozyskany w sierpniu 2021 roku Kobacki znakomicie wkomponował się do drużyny. W obecnej kampanii rozegrał jak na razie 23 mecze (22 w Fortuna 1 Lidze i 1 w Pucharze Polski). W tym czasie zdobył 6 goli oraz zapisał 2 asysty.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: arka.gdynia.pl | Fot. Arka Gdynia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI