TRANSFERY

Oficjalnie: Dmitri Mandricenco piłkarzem Motoru Lublin


08 KWIETNIA 2022, 16:14


DMITRI MANDRICENCO
MOTOR LUBLIN
INGULETS PETROWE
EWINNER 2 LIGA
POLSKA
TRANSFERNowym piłkarzem Motoru Lublin został Dmitri Mandricenco. 24-letni zawodnik związał się z drugoligowym klubem (czwarte miejsce w tabeli) kontraktem obowiązującym do końca sezonu.

Mandricenco to Mołdawianin z ukraińskim paszportem, który może grać zarówno w środku pomocy, jak i na pozycji napastnika. Pochodzi z piłkarskiej rodziny. W przeszłości zawodnikiem był jego ojciec Nicolae, w piłkę gra także jego starszy brat - Constantin. Dima przygodę z futbolem rozpoczął w Sheriffie Tyraspol, skąd w wieku 16 lat trafił do Dynama Kijów. W klubie ze stolicy Ukrainy występował w zespołach juniorskich oraz drużynie rezerw. Następnie trafił do mołdawskiej oraz gruzińskiej ekstraklasy.

W 2021 roku Dmitri reprezentował barwy Saburtalo Tbilisi, dla którego zdobył dziewięć bramek w 33 meczach. Na początku trwającego roku nowy zawodnik Motoru zadebiutował w pierwszej reprezentacji Mołdawii, strzelając gola w towarzyskim spotkaniu z Ugandą. W styczniu podpisał kontrakt z klubem Inhułeć Petrowe z najwyższej klasy rozgrywkowej Ukrainy. Po rozpoczęciu wojny za naszą wschodnią granicą Mandricenco zaczął szukać nowego pracodawcy.

- Od momentu wybuchu wojny zaczęła się gorąca linia i mnóstwo menadżerów oferowało usługi wielu zawodników. Uznaliśmy, że Dima może być graczem, którego nam brakuje w środku pola. To obunożny, interesujący piłkarz, który najlepiej czuje się jako nr 10, ale może również występować w ataku. Dmitri przyleciał do Polski w dobrej formie, podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej zagrał przeciwko Kazachstanowi, a na co dzień trenował z jednym z mołdawskich klubów. Z kolei w trakcie okresu przygotowawczego wystąpił dla Inhułecia w sparingach z Widzewem Łódź i Miedzią Legnica, które oglądaliśmy. Wierzymy, że wzmocni naszą ofensywę i pomoże nam w walce o awans - mówi Marek Saganowski, trener Motoru Lublin.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: motorlublin.eu | Fot. Motor Lublin


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI