TRANSFERY

Oficjalnie: Wasyl Łytwynenko golkiperem Widzewa Łódź


08 KWIETNIA 2022, 15:59


WASYL ŁYTWYNENKO
RTS WIDZEW ŁÓDŹ
OBOŁOŃ KIJÓW
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERY30-letni bramkarz Wasyl Łytwynenko dołączył do drużyny Widzewa, wiążąc się z łódzkim klubem kontraktem do końca czerwca. Wcześniej RTS sprowadził także innego golkipera - Henricha Ravasa - a wszystko to w związku z kontuzjami Jakuba Wrąbla oraz Konrada Reszki.

Wasyl Łytwynenko w rundzie jesiennej reprezentował barwy ukraińskiego Obołonia Kijów. Klub z północnej dzielnicy stolicy Ukrainy, z 30-latkiem w składzie, walczył o awans do Premier Lihi, gromadząc w dziewiętnastu spotkaniach trzydzieści trzy oczka i tym samym zajął na koniec rundy czwartą lokatę w tabeli zaplecza ukraińskiej ekstraklasy.

Niestety przez agresję rosyjską na Ukrainę, rozgrywki ligowe w tym kraju zostały zawieszone. Mierzący 192 centymetry golkiper w obecnie trwającym sezonie rozegrał osiemnaście spotkań, wpuszczając w nich jedynie piętnaście bramek. Zachował on również aż dziesięć czystych kont. Łącznie Ukrainiec na poziomie pierwszej ligi rozegrał sześćdziesiąt sześć spotkań, w których stracił pięćdziesiąt dziewięć goli i aż dwadzieścia dziewięć razy kończył mecze na zero z tyłu.

Umowa pomiędzy Wasylem Łytwynenko a Widzewem Łódź będzie obowiązywać do końca czerwca. - Niezmiernie się cieszę, że mogę tu być. O ofercie Widzewa powiadomił mnie mój agent. Przekazał mi, że jest w Polsce klub aspirujący do awansu do Ekstraklasy. Powiedział mi również, że w ostatnim czasie dwóch bramkarzy doznało kontuzji i przez dłuższy czas będą niedostępni. Długo się nie zastanawiałem i w Łodzi wylądowałem już kolejnego dnia. Najwięcej słyszałem o kibicach Widzewa. Wiele osób mówiło mi, że są fenomenalni, a atmosfera na stadionie w Łodzi jest jedną z najlepszych w Polsce - powiedział nowy golkiper łódzkiego Widzewa.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: widzew.com | Fot. RTS Widzew Łódź


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI