TRANSFERY

Oficjalnie: Kyrylo Petrov wraca do Korony Kielce


08 KWIETNIA 2022, 15:53


KYRYLO PETROV
KORONA KIELCE
FK KOLOS KOVALIVKA
FORTUNA 1 LIGA
UKRAINA
TRANSFERYKyrylo Petrov podpisał umowę z Koroną. 31-letni środkowy obrońca związał się z kieleckim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku. Ukraiński obrońca ostatnie dwa i pół sezonu spędził w Kołosie Kowaliwka. Uciekł jednak z ogarniętej wojną Ukrainy i przyjechał do stolicy regionu świętokrzyskiego. Warto podkreślić, że wychowanek Dynama Kijów był piłkarzem kieleckiego klubu już w 2014 roku.

Kyrylo Petrov w Koronie rozegrał dwadzieścia spotkań w Ekstraklasie oraz jedno w Fortuna Pucharze Polski. W żółto-czerwonych barwach strzelił jednego gola. Nominalną pozycją 31-letniego zawodnika jest środek obrony, jednak może również występować jako defensywny pomocnik.

Petrov był także piłkarzem klubów takich jak: Dynamo Kijów, Krywbas Krzywy Róg, Howerła Użhorod, Arsenał Kijów, Ordabasy Szymkent, Olimpik Donieck i Neftci Baku.

- Bardzo dziękuję za pomoc, jakiej udzielił mi i mojej rodzinie klub. Bardzo dobrze wspominam swój poprzedni pobyt w Kielcach i cieszę się, że znów tu jestem. Zrobię wszystko, by pomóc Koronie na boisku, tak jak Korona pomogła mi w tym ciężkim czasie - komentuje nowy zawodnik Żółto-Czerwonych, Kyrylo Petrov.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: korona-kielce.pl | Fot. Korona Kielce


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI