TRANSFERY

Oficjalnie: Henrich Ravas bramkarzem Widzewa Łódź


29 MARCA 2022, 18:52


HENRICH RAVAS
WIDZEW ŁÓDŹ
FK SENICA
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
SŁOWACJA
TRANSFERYSłowacki golkiper Henrich Ravas podpisał umowę z Widzewem Łódź. Zawodnik ostatnio występował w słowackiej ekstraklasie w barwach FK Senica.

24-letni piłkarz swoją przygodę z piłką zaczynał właśnie w tym klubie, w drużynach młodzieżowych. Potem został zawodnikiem Spartaka Myjava, skąd w wieku 17 lat wyjechał na Wyspy Brytyjskie, gdzie najpierw był bramkarzem juniorskich drużyn Peterborough United, Boston United oraz Derby County. Z tego ostatniego klubu został najpierw w 2017 roku wypożyczony do klubu Gainsborough Trinity (37 występów w lidze), a jesienią 2020 roku trafił do Hartlepool United (National League - 5. poziom rozgrywek), w którego barwach rozegrał 10 meczów w lidze oraz 1 w Pucharze Anglii.

Latem ubiegłego roku wrócił do Słowacji - do swojego pierwszego klubu - FK Senica. Od początku kampanii był pierwszym bramkarzem drużyny, zaliczając 24 pełne występy w obecnych rozgrywkach słowackiej Fortuna Ligi. W sześciu z tych spotkań Ravas zachował czyste konto. - Z niecierpliwością wyczekuję swojego występu. Chcę zrobić to, po co zostałem sprowadzony. Naszym celem jest awans, mam nadzieję, że będę mógł mieć w tym swój jak największy udział i uda się zrealizować to zadanie - powiedział Henrich Ravas, zaraz po podpisaniu umowy z czterokrotnym mistrzem Polski.

Henrich Ravas to obecnie 24-letni zawodnik o wzroście 1,95 m. Z Widzewem Łódź Słowak związał się kontraktem obowiązującym do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok i następnie o kolejne dwanaście miesięcy.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: widzew.com | Fot. RTS Widzew Łódź


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI