TRANSFERY

Oficjalnie: Elhadji Pape Djibril Diaw w Arce Gdynia


23 MARCA 2022, 15:53


DJIBRIL DIAW
ARKA GDYNIA
FK RUCH LWÓW
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
SENEGAL
TRANSFERYŚrodkowy defensor Djibril Diaw podpisał kontrakt z Arką Gdynia. 27-latek związał się z Żółto-Niebieskimi do końca obecnego sezonu 2021/22.

Znany z występów na polskich boiskach Senegalczyk powraca do naszego kraju. W latach 2016-2019 występował w Koronie Kielce, w której rozegrał łącznie 72 mecze - zdobył wówczas pięć goli i miał jedną asystę. Karierę Diaw zaczynał w ojczyźnie, by w 2015 roku opuścić ją na dobre. Trafił do belgijskiego ASV Geel, z którego po pół roku sięgnęła po niego wspomniana Korona. Dobre występy w Kielcach zaowocowały transferem do Francji - najpierw do SCO Angers występującego w Ligue 1, później do SM Caen - ekipy z Ligue 2.

Zimą ubiegłego roku związał się on z litewskim Żalgirisem Wilno. Oprócz 25 gier ligowych w ubiegłej kampanii (dwie bramki oraz dwie asysty), w obecnej zaliczył siedem występów w kwalifikacjach do europejskich pucharów - trzy do Ligi Mistrzów (jeden gol), a także dwa do Ligi Europy i Ligi Konferencji (jedno trafienie). Pod koniec stycznia tego roku zmienił barwy na ukraiński Ruch Lwów. Obecne uregulowania wprowadzone przez FIFA pozwoliły mu jednak na związanie się do końca sezonu z innym klubem. Diaw imponuje warunkami fizycznymi - mierzy 194 centymetrów wzrostu.

- To zawodnik, który bardzo dobrze zna polską ligę. Jego przyjście wzmocni rywalizację na pozycji środkowego obrońcy, czego potrzebujemy, grając w systemie z trójką w obronie. Cieszymy się, że Djibril do nas dołączył. Liczymy, że jeszcze bardziej podniesie poziom naszej drużyny - ocenia prezes Arki Gdynia, Michał Kołakowski.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: arka.gdynia.pl | Fot. Arka Gdynia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI