TRANSFERY

Oficjalnie: Lech Poznań przekonał Tomasza Kędziorę


17 MARCA 2022, 13:28


TOMASZ KĘDZIORA
LECH POZNAŃ
DYNAMO KIJÓW
PKO BP EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYWychowanek Lecha Poznań, Tomasz Kędziora, ponownie zagra przy Bułgarskiej. 27-letni obrońca podpisał z Kolejorzem kontrakt, który będzie ważny do końca aktualnej kampanii 2021/2022.

Kędziora w Lechu Poznań grał przez siedem lat, do lipca 2017 roku, kiedy stolicę Wielkopolski zamienił na Kijów. Do czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę wychowanek Kolejorza miał bardzo udany czas w ekipie Dynama. 27-latek ze swoim klubem świętował bowiem mistrzostwo kraju, dwukrotnie sięgnął po tamtejszy puchar, trzy razy zdobył superpuchar i regularnie występował także w presitżowych europejskich rozgrywkach - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

Teraz regulacje wprowadzone przez FIFA pozwoliły na to, żeby Kędziora do końca sezonu związał się z innym klubem. Naturalne było dla Lecha to, by umożliwić swojemu wychowankowi grę, a także walkę o najwyższe cele. Kędziora do Kolejorza dołączył przed dwoma tygodniami, kiedy rozpoczął treningi z zespołem. Wychowanek Lecha już wcześniej współpracował z trenerem Maciejem Skorżą, dodatkowo w niebiesko-białej szatni są Dawid Kownacki czy Barry Douglas, którzy wspólnie z 27-letnim prawym defensorem sięgali po mistrzostwo Polski w pamiętnym sezonie 2014/2015.

- Czuję się tutaj bardzo dobrze. Miałem przyjemność grać już w Lechu, pamiętam to, co działo się tutaj wcześniej. Trochę ludzi zostało tutaj, może nie w samej drużynie, ale w sztabie czy w pionie klubowym. Zespół się zmienił, ale jest naprawdę wysoka jakość i wszystko, by osiągnąć cele, które zostały założone przed sezonem - mówi Tomasz Kędziora. - Trenuję już prawie dwa tygodnie z drużyną, jestem gotowy fizycznie i psychicznie, żeby zagrać w sobotę - kończy wychowanek Lecha Poznań.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: lechpoznan.pl | Fot. Lech Poznań


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI